Aromapsichologija tai natūralių aromatų poveikio žmogaus psichikai mokslas. Aroma testo atlikimas.

aromapsichologija

Mūsų uoslė yra vienintelis iš visų pojūčių signalą siunčiantis ne į racionaliąją smegenų dalį, o į limbinę skiltį atsakančią už emocijas, atmintį ir mokymąsi. Mūsų organizmas nuolat ieško kas jam padės grįžti į optimalią būseną ir uoslės receptoriai kažkuo primena ranką, kuri spynos rakto principu pajutusi tinkamą aromatinę molekulę ją prisijungia ir pavertę jos informaciją į elektrinį impulsą siunčią jį į limbinę skiltį, į migdolinę liauką ir pogumburį iš kur valdoma daugelis organizmo procesų. Čia neįmanoma kažko nutylėti ar sumeluoti, instinktyvios reakcijos į kvapus, teisingai atlikus aromatestavimą, atskleidžia giliausius išgyvenimus, slapčiausius motyvus bei poreikius.

Aromapsichologija tai psichologijos kryptis leidžianti aromatų pagalba išsilaisvinti iš vidinių blokų pasąmoniniame lygmenyje.

95% visų fizinių negalavimų yra psichosomatinės kilmės, jų pirminė priežastis yra mūsų emocijos. Emocinių traumų ir stresų pagrindu mes formuojame įsitikinimus apie save, pasaulį, žmones ir tie ribojantys įsitikinimai tampa mūsų kalėjimo sienomis ribojančiomis savirealizacijos galimybes. 

Aromapsichologija tai natūralių aromatų poveikio žmogaus psichikai mokslas. Eteriniai aliejai dažnai vadinami augalo siela, jo energetine esme. Natūralūs aromatai veikia limbinę smegenų skiltį, kuri atsako už instinktus ir emocijas ir ypač už trauminių patirčių įrašymą ir paleidimą.

Teisingai parinkti aromatai veikdami smegenis bei visas organizmo sistemas gali veikti žmogaus psichinę būklę ir išlaisvinti ląstelinėje atmintyje įrašytą informaciją apie patirtas traumas tuo išlaisvinant ir tikrąjį potencialą.

Pats testavimas veikia terapiškai, nes jį galima palyginti su rakto parinkinėjimu spynai. Žmogus gauna visą eilę sprendimų variantų, kurie iš karto paleidžia savireguliacinius mechanizmus organizme.

Mėgstamiausi arba atstumiantys aromatai gali labai daug atskleisti apie žmogaus asmenybę, polinkius, dabartinę psichoemocinę būklę ir psichologinius poreikius.

Aromatestavimas leidžia įvertinti žmogaus fizinę ir psichoemocinę būseną bei poreikius pagal jo reakcijas į natūralių eterinių aliejų aromatus. Pagal aromatestavimo rezultatus žmogus gauna individualiai jam parinktų eterinių aliejų ir jų kompozicijų bei naudojimo rekomendacijas galinčias pagerinti emocinę būklę, padėti spręsti asmenines ir santykių problemas atskleidžiant vidinius resursus ar vystant reikiamas savybes, intuityviai rasti atsakymus į kamuojančius klausimus.

Kai užuodžiame mums tinkantį eterinį aliejų, kuris būtų naudingas fiziniu ar emociniu lygmeniu patiriame malonias emocijas, aromatas mums patinka. Kai kvapas mums neaktualus reakcijos jis nesukelia ir liekame abejingi. Na, o stiprias neigiamas emocines reakcijas keliantys kvapai atskleidžia žmogaus emocines traumas, su kuriomis jis dar nepasirengęs dirbti. Šios metodikos rėmuose dirbama tik su patinkančiais aromatais.

Kaip vyksta aromatestas?

Aromatestavimo metu klientas uosto virš 50 terapinės kokybės eterinių aliejų. Aromatestavimo procedūra kažkuo primena rakto parinkinėjimą spynai, žmogus instinktyviai ieško atsakymų į jį kamuojančias problemas ir sprendimų joms. Taip, tai didelis krūvis ir testavimo dieną bei kelias dienas po to žmogus būtinai turi išgerti po 1,5 l vandens. Paties testavimo metu būtina gurkšnoti vandenį.

Aromatestavimas atliekamas su tikslingai parinktu terapinių eterinių aliejų asortimentu, jame turi būti aromatai pasižymintys stimuliuojančiu, atpalaiduojančiu, adaptogeniniu, stabilizuojančiu ir harmonizuojančiu poveikių bei atitinkančių 6 grupes, kurios atsako už tam tikras gyvenimo sritis. Aromatestavimo rezultatų interpretavimas ir mokslas ir menas, nes būtina atsižvelgti ne tik į individualių eterinių aliejų savybes, bet ir žmogaus santykį su visa grupe.

Aromatestavimo negalima taikyti nėščiosioms ir mažiems vaikams, žmonėms su epilepsija ir rimtomis psichikos ligomis.

UŽSIREGISTRUOTI AROMATESTAVIMUI galima individualiai arba 3-4 asmenų grupėmis.

Aromatestavimo kaina 45 EUR, į jį įeina pats testavimas su 55 terapinės kokybės aromatų palete, rezultatų interpretacija ir jūsų pasirinktų aromatų-raktų detalūs aprašymai, taip pat pagalba įsigyti terapinės kokybės eterinius aliejus arba individualių kvepalų gamyba.

Aromatestavimus gali daryti aromapsichologijos praktikės:

received_547059086084047IMG_20201008_080946

Rimantė Černiauskaitė-Kėrienė – atlikusi ne vieną dešimtį aroma testų, vedanti edukacijas ir emocijų paleidimo technikos užsiėmimus aromatų pagalba.

Vita Bagdonavičienė – daranti aroma testus, vedanti edukacijas ir emocijų paleidimo technikos užsiėmimus aromatų pagalba.

Dėl susitikimo tartis: info@openminds.lt