Emocinė darna arba kaip išlikti sveikiems

Kasdien mes patiriame daug įvairių emocijų, vienos mus aplanko ir greitai palieka, kitos ilgai kankina ir užsuka minčių ratą. Vienos emocijos mums padeda, kitos kenkia. Neišreiškiant emocijų, ar jaučiant negatyviąsias, dažnai prisigalvojame neigiamų minčių: kad esame nemylimi, niekam nereikalingi, nesuprasti. Tai gali būti susiję ir su savęs vertinimu, emocijas slopinti ar neadekvačiai reikšti yra linkę save nuvertinantys žmonės. Todėl, norint likti sveikiems ir aiškiai mąstantiems reikia paleisti neigiamas emocijas.

„HeartMath“ tyrimai parodė, kad skirtingi širdies veiklos modeliai (lydintys skirtingas emocines būsenas) turi aiškų poveikį kognityvinei ir emocinei funkcijai. Streso ir neigiamų emocijų metu, kai širdies ritmo modelis yra nepastovus ir sutrikęs, atitinkamas nervinių signalų, einančių iš širdies į smegenis, modelis slopina aukštesnę kognityvinę funkciją. Tai riboja mūsų galimybes aiškiai mąstyti, prisiminti, mokytis, samprotauti ir priimti efektyvius sprendimus. Priešingai, teigiamų emocinių būsenų metu turi priešingą poveikį. Tai palengvina pažinimo funkciją ir sustiprina teigiamus jausmus bei emocinį stabilumą “.

Šiomis dienomis negatyvūs jausmai ypatingai slegia daugumą žmonių. Mes esame ne išimtis, todėl ieškojome ir radome būdus, kuriuos naudodamos sėkmingai paleidinėjame negatyvias emocijas, neleisdamos joms sandėliuotis mūsų organizme. Mūsų pokalbyje galite sužinoti kaip mus veikia emocijos bei gauti patarimų ir praktiką, lengvai paleidžiančią emocijas.
Mūsų pokalbį galite pamatyti čia: VIDEO POKALBIS

Tagged , , ,