Keramikos instaliacija: Utena Veriovkinų laikais pirmą kartą buvo parodyta Vyžuonėlių dvare.

Šiltą liepos 19 d. daug Utenos rajono gyventojų ir svečių iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų atvyko į Vyžuonėlių dvarą. Ten jau šeštus metus vyko tarptautinio Marianos Veriovkinos simpoziumo uždarymo renginiai. Šis simpoziumas šį kartą turėjo prancūziško prieskonio.

Šalia menininkų darbų erdvioje patalpoje buvo pirmą kartą eksponuojama ir instaliacija. Instaliacijos namukus kūrė būrys vaikų, vadovaujami mokytojojo G. Mazuro. Nameliai su švieselėmis viduje atgijo  ir spindėjo lyg juose būtų apsistoję senieji Utenos gyventojai, žydų bendruomenės atstovai, kurie Veriovkinų laikais sudarė didelę dalį Utenos miesto bendruomenės. Instaliacija XIX a. pabaigos – XX a. pirmos pusės Utenos miesto centro, Rinkos aikštės vaizdą priminė ne tik ją kūrusiems vaikams, bet ir jos apžiūrėti atvykusiems gyventojams. Šiandieninis vaizdas nė iš tolo neprimena buvusios turgaus aikštės ir ten virusio gyvenimo.

Vaikams skirtame projekte rugsėjo mėnesio pradžioje instaliaciją pristatysime Utenoje, kultūros centre, kartu su šiam projektui skirtu leidiniu, kurį bus galima naudoti edukaciniams tikslams mokyklose.

 

Pristatome pirmosios projekto parodos akimirkas Vyžuonėlių dvare M. Veriovkinos simpoziumo uždarymo metu.