Suvaržymai atvėrė duris eksperimentams. Trumpa kelionė į senąją Uteną ir pažintis su joje gyvenusia žydų bendruomene.

Į pabaigą einantys metai atnešė daug netikėtų, nemalonių suvaržymų ir baimių. Visame pasaulyje išplitusi pandemija pakeitė ne tik žmonių kasdienius įpročius, bet ir apribojo kelionių maršrutus. Šalys užsidarinėjo pavasarį ir rudenį, keliautojai  liko nusiminę, nepailsėję, nepatyrę naujų įspūdžių.

     Suvaržymai neaplenkė švietimo ir kultūros įstaigų, dirbantieji ir besimokantieji taip pat privalėjo persiorientuoti, dirbti atskirti, kiekvienas savo namuose, tik retkarčiais susitikdami jaukiam gyvam pabuvimui kartu.

      Bet žmonės atranda stiprybės, fantazijos ir būdų, kaip sukurti prasmingą buvimą ir įgyvendinti gražius kūrybinius projektus net ir tokiomis niūrokomis sąlygomis.
       “Keramikos instaliacija: Utena XIX – XX a. sandūroje ir žydų bendruomenės istorija” – tai  vienas iš kultūros edukacijos projektų, sukurtas pasitelkus kūrybiškus suaugusius ir vaikus. Jis nebūtų  įvykdytas be paramos, kurią skyrė Lietuvos kultūros taryba, patikėjusi projekto išliekamąja verte.

    Projekto metu Vyturių progimnazijos ir Vaikų bei jaunimo užimtumo centro mokiniai keliavo laiku ir susipažino su turtinga, įkvepiančia, mįslinga daugiakultūre senosios Utenos istorija. Sugrįžę atkūrė matytus vaizdus ir įamžino keramikoje.

     Keramikos instaliaciją gyvai galėsite pamatyti pavasarį Utenos Vyturių progimnazijoje, vėliau pas mūsų partnerius Vyžuonose, Dusetų ir Svėdasų bibliotekose. 

    Artėjant Kalėdoms,  kviečiame pasižiūrėti apie šį projektą sukurtą filmuką.

Tagged , , ,