2012 Metų Liepos – Lapkričio Mėn. „Muzikiniai Sekmadieniai“

2012 metų liepos – lapkričio mėn. Švėkšnoje, Šilutės raj. buvo vykdoma muzikinė programa „Muzikiniai sekmadieniai“, kurios metu trijuose klasikinės muzikos koncertuose šio miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojai bei svečiai galėjo išgirsti lietuvių ir užsienio kompozitorių instrumentinius ir vokalinius kūrinius. Projekto partneriai buvo Švėkšnos seniūnija, Švėkšniškių draugija „Tėviškė“.

Projektų tikslai ir uždaviniai buvo: Ugdyti pilietinę visuomenę, kelti jos sąmoningumą ir bendruomeniškumą, supažindinti su lietuvių ir užsienio kompozitorių kūryba; skatinti įvairių muzikos žanrų sklaidą ir kultūros prieinamumą regione; suburti vietines nevyriausybines ir biudžetines organizacijas bendradarbiauti, kuriant turtingesnį kultūrinį bendruomenės gyvenimą;

lavinti visų amžiaus ir socialinių grupių meninį skonį, plėsti akiratį; mažinti regiono atskirtumą nuo kultūrinio gyvenimo.

 

PROJEKTŲ rėmėjai: Lietuvos Respublikos Kultūros rėmimo fondas; V. Marcinkevičiaus IĮ ir A. Toliušio IĮ.

afisa_4

Apie liepos 29 d. koncertą spaudoje

„Sekmadienio valanda viloje

Neregėtas sekmadienio karštis nebaugino ištroškusių ne vien vandens, bet ir sielos atgaivos, kuria jie rado Genovaitės viloje. Praverti salės duris, pasiklausyti koncerto po freskomis pakvietė šviesios atminties švėkšniškio Rimanto Černiausko žmono Helenos Švanytės – Černiauskienės ir dukros Rimantės iniciatyva surengtas profesionalių atlikėjų koncertas su eilėmis.

Viloje vos tilpo norintieji išgirsti klasikinės muzikos kūrinių, garsaus aktoriaus Aleksandro Šimanskio deklamuojamų poezijos posmų.

150 – osioms Mairono gimimo metinėms skirtą koncertą gausiai susirinkusiems klausytojams dovanojo Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos dėstytojų kvartetas: Rūta Kociūtė – Agafonovienė (sopranas), Vytautas Kliukinskas (bosas), Tamara Propokovič (fortepionas), Skaistė Čilinskaitė (smuikas).“
Laima Putriuvienė, Dienraštis „Pamarys“